Nõiariigi saunad

Soomesaun Nõiariigis mahutab lavale korraga 30 inimest. Eesruum on avar, riietuskabiinid, peeglid. Otse saunast saab hüpata tiiki ennast jahutama ja talvel jääaugus kümblemas käia.

Saunaskäimisel on oluline, mis järjekorras asju tehakse. Kõigepealt tuleb keha ja juuksed märjaks kasta, väga kuuma saunaõhu puhul võib soovi korral kuivad juuksed katta kas viltmütsi ehk saunakübaraga või niiske käterätiga. Seejärel minnakse leiliruumi. Laval istudes või lamades harjutakse 3–4 minutit leiliruumi õhuga, alles siis on aeg leili visata. Sauna minnes varutagu küllaldaselt aega. Ühes saunasõbra käsiraamatus üteldakse: "Saunas käiakse alasti!" Tänapäeval tähendab see ka eheteta sauna minekut. Keha ümber võib käärida ka saunalina või spetsiaalse saunaseeliku.

Suure soome saun hind 380€/3h

 

Sauna kõrval on kümblustünn.

Nõiariigi kümblustünn on 2m läbimõõduga ja mahutab 6 inimest. Tünni kütmine võtab aega ca 5-6h. 
Kümblustünn on nauditav suvel, kuid kõige erilisema kogemuse saab talvisel ajal, valge lume ja pimedate ööde tähistaevast vaadeldes. 
Peame väga lugu oma külalistest ja garanteerime, et iga seltskonda ootab puhas ja värske vesi just Teid oodates!

Sauna võtke kaasa saunalina, saunamüts ja pesemisvahendid.

Head leili!

 

P.S! Lisaks on võimalik tellida ka suurt kümblustünni, mis mahutab kuni 12 inimest.
Hind 260€/2h ja kümblustünn 6le 150€/ 2h

Kümblustünne rendime välja vaid koos saunakasutusega.

 

 

Suitsusaun mahutab eesruumi 10 inimest ja lavale 4 inimest

Suitsusaun on traditsiooniline saun, mille kütmisel tekkivaid suitsugaase ei juhita küttekoldest korstna kaudu ruumist välja. Kerisekivid on küttekolde kohal; leegid kuumutavad kive vahetult ja suits tõuseb otse läbi kerise ümbritsevasse ruumi. Osa suitsust võidakse saunaruumist õhuavade või luukide kaudu välja päästa.

Suitsusauna kütmine võtab tavapärase tänapäeva saunaga võrreldes kauem aega, sest kogu vajaminev soojus tuleb ühe kütmisega kerisekividesse talletada. Suits aetakse enne saunaminekut leiliruumist välja ning saunaskäigu ajal enam juurde kütta ei saa. Keris peab olema suhteliselt suur, et kividesse saaks piisavalt kuumust salvestuda.

Suitsusauna laval istudes on targem seljaga mitte vastu seina nõjatuda, sest nii seinad mingist kõrgusest alates kui ka lagi koguvad aja jooksul enda külge paksu kihi tahma.

Märtsikuus 2013 esitas Eesti võrokeste suitsusaunakombestiku UNESCO vaimse pärandi esindusnimekirja. Novembris 2014 kanti Võromaa suitsusaunakombestik UNESCO nimekirja.

Hind: 220€ kütmiskord

Sauna võtke kaasa saunalina, saunamüts ja pesemisvahendid.

Head leili!

 

Saunad

Info ja broneerimine +372 533 322 53, info@noiariik.ee