Luuamägi

 

Saladuslik Nõiariigi luuamägi

Soovid saada õnnelikuks?

 

 1. Valmista okstest luud.
 2. Lausu luuale: „Kaitse mind ja minu peret, tõrju minu kodust kurjus.“
 3. Löö luud varrega maasse.

Luud kaotab oma väe alles siis, kui puit hakkab mädanema. Just siis on Sul õige aeg siia tagasi tulla, et oma õnne hoidmiseks uus luud valmistada ja see mäele püsti panna.

Miks see vajalik on?

 • Luud pühib hädad minema.
 • Luud kaitseb Sind.
 • Luud seob Sind ja Sinu peret.
 • Luuaga on seotud puhastumine nii seest kui väljast.

 

Lendav luud                                                                                                

Hallidest aegadest peale on läänerahvastel olnud uskumus, et nõiad lendavad luua seljas. Nõid ja luud olid inimeste teadvuses lahutamatud. Kummatigi on selgunud, et luuda oli vaja hoopis teise asja jaoks: kogunemiskoha kordategemiseks ja koosviibimise jälgede kaotamiseks. Luual lendav nõid on pelgalt fantaasia vili.

 

Maagiline luud                                                                                       

Lisaks kasevitstele on maagiliste luudade tegemiseks kasutatud ka koirohtu ja nõgeseid, mis ajavad majast välja tumedad jõud.

 

Nõialuud                                                                                          

Nõialuua tarvis tuleb lõigata täiskuu ajal paaritu arv oksi või varsi, kasta need voolavasse vette, päeval aga kuivatada vabas õhus. Selle luuaga võid puhastada oma kodu negatiivsest energiast. Kodu energeetiliseks puhastamiseks käiakse tavalise luuaga pühitud puhas põrand erilise luuaga ringjoont mööda liikudes teist korda üle. Kui tahetakse, et majja tuleks heaolu, siis pühitakse kogu elamu üle, alustades uksest (õnn pühitakse majja sisse).

 

Luua valmistamine

Luudasid tehakse enamasti kaseokstest märtsis või aprillis. Oksad võiksid olla umbes 75 cm pikad ning ühe luua jaoks kulub keskmiselt 28–32 oksa. Hea luuavarre, mis peos sile ja libe tundub, saad kevadel noorest kuusest, mille koor on lahti.Luuavars võiks olla ca 2,5 cm jäme ja 1 m pikk.

 1. Säti kaseoksad ükshaaval kaharaks kimbuks ja tõmba need traadiga kinni. Keera traatvõru kaks korda ümber okste ja pinguta. Teine traatvõru keera 10 cm kõrgemale.
 2. Luuavars tahu otsast 10 cm ulatuses lapikuks.
 3. Aseta luua ots okste keskele ja löö varre teist otsa vastu maad seni, kuni vars on kindlalt paigas.
 4. Luud ongi pühkimiseks valmis!
 

Info ja broneerimine +372 533 322 53, info@noiariik.ee